AKDENİZ’İ DEĞİŞTİRİP DÖNÜŞTÜREN HİZMET ATAĞI DEVAM EDİYOR  
AKDENİZ’İ DEĞİŞTİRİP DÖNÜŞTÜREN HİZMET ATAĞI DEVAM EDİYOR

* Akdeniz Belediyesi, ilçeye bağlı mahallelere hizmet atağını aralıksız sürdürüyor, merkez-kırsal, uzak-yakın ayırımı yapmadan her bölgeye ihtiyaç duyduğu hizmetleri vererek, ilçenin çehresini değiştirip dönüştürüyor.

Akdeniz Belediyesi, insan odaklı hizmet anlayışıyla, mahallelerde ihtiyaç duyulan hizmetleri eksiksiz yerine getirmeye devam ediyor. Muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talepleri en kısa sürede değerlendiren Fen İşleri, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, asfalt kaplama ve yama, yeni yollar açılması, bozuk yolların onarımı; camilerin, taziye evi, parklar, meydan ve sokakların bakım ve temizliğini gerçekleştiriyor.

Belirlenen planlama ile asfalt eksiği olan mahallelerde yoğun bir mesai harcayan teknik ekipler, Camişerif, Gündoğdu, Yeni Mahalle ve Turgutreis mahallelerinde asfalt kaplama ve yama çalışmaları başlattı. Ekipler ayrıca, bozuk olan yolların bakım ve onarımını da yapıyor. Ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri eliyle Sanat Parkı’nda yenileme çalışması başlatıldı.

Gündoğdu Mahallesi Zeynel Abidin Cami’si ile Huzurkent Adnan Menderes Mahallesi Taziye Evi’nin de bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de ilçenin dört bir yanında, gelen talep ve şikâyetlere en kısa zamanda müdahale ederek temiz bir kent için 7/24 çalışıyor. Belediye teknik ve hizmet ekiplerinin çalışmalarını takdir eden mahalle sakinleri, yaşadıkları bölgenin çehresini değiştirerek, yaşamlarını kolaylaştırıp güzelleştiren hizmet ve projeleri nedeniyle Akdeniz Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Başkan Pamuk; “Akdeniz’de kalıcı ve kaliteli hizmetlere imza atıyoruz”

Akdeniz ilçe genelinde hizmet ekipleri eliyle süren çalışmaları değerlendiren Başkan Muhittin Pamuk, “Belediye olarak hem altyapı çalışmalarımızda hem de diğer bütün hizmetlerimizde kaliteye, yeniliğe ve sürdürülebilirliğe büyük önem veriyoruz. Göreve başladığımızdan bugüne, insan odaklı, vatandaşlarımıza hizmet etmeyi önceleyen, şeffaf, israfı önleyen, kamu kaynaklarını yine vatandaşa hizmet için harcayan, yönetim anlayışıyla belediyeyi yönetmeyi amaçladık. Öncelikli ilkemiz ve hedefimiz, vatandaşlarımızın acil olarak talep ettiği hizmetleri tamamlamak; Akdeniz’de nitelikli ve kalıcı hizmet ve projelere imza atmaktır” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, Akdeniz’in çehresini değiştirecek hizmetlerin kesintisiz bir şekilde süreceğinin de altını çizerek, “Akdeniz’de yaşamı güzelleştiren, vatandaşlarımızın günlük yaşamını kolaylaştıran hizmetlerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz. Merkezine insanı alan bir anlayışla, belediyemizin bütçe ve kaynaklarını mahallelerimize eşit, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet ve projeler için kullanmayı sürdüreceğiz. Mersin ve Akdeniz’e hizmetlerimiz kesintisiz bir şekilde ve artarak devam edecektir. Çok yoğun bir mesai harcayan çalışma arkadaşlarıma emeklerinde dolayı teşekkür ediyor, hizmetlerimizin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.


HABERİN VİDEOSU