AKDENİZ BELEDİYE SPOR KULÜBÜ YAZ OKULUNA KAYITLAR BAŞLADI  
2015-2016 Türkiye Şampiyonu Akdeniz Belediye Spor Kulübü Geleceğin Yıldızlarını Arıyor

AKDENİZ BELEDİYE SPOR KULÜBÜ YAZ OKULUNA KAYITLAR BAŞLADI

* Akdeniz Belediye Spor Kulübü’nün, uzman eğitmenlerle verdiği ücretsiz basketbol, futbol, hentbol, voleybol ve tenis yaz okulu kurs kayıtları başladı. Başkan Pamuk, çocuklarını spor kurslarına göndermeleri için ailelere çağrı yaptı.

Her yıl farklı dallarda yüzlerce sporcu yetiştiren, yine sporun birçok branşında yerel ve ulusal ölçekte önemli başarılar elde eden Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü, bu yılki yaz okullarına yeni yıldızlarını bekliyor. Bugün itibariyle farklı spor dallarında lisanslı 400’ü aşkın sporcunun eğitim gördüğü ve mücadele ettiği kulüp, 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin sona ermesiyle ücretsiz yaz okullarına yeni yeteneklerin kayıtlarını da almaya başladı.

Kulüp, bu yıl yaz okullarına; hentbol ve voleybolda 2006-2007 doğumlu bayan; basketbolda 2006-2007 doğumlu bay-bayan; teniste de 2001 ila 2011 bay-bayan sporcuları kabul ediyor. Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü’nün verdiği spor eğitimleri, yaz ayı boyunca sürecek. Kulübe kayıt yaptıran sporculara, forma, şort ve çorap gibi malzemeleri de ücretsiz verilecek.

Başkan Pamuk’tan anne-babalara çağrı…

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, çocukların geleceğe hazırlanmasında sporun taşıdığı öneme dikkat çekti, anne-babalara, çocuklarını belediyenin sunduğu ücretsiz spor kurslarına kayıt etmeleri çağrısında bulundu. Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde mücadele veren sporcuların, farklı dallarda yerel ve ulusal alanda ciddi başarılar elde ettiğini ve birçok kupa ve madalya kazandığının altını çizen Başkan Pamuk, “En değerli varlığımız olan çocuklarımızı ve gençlerimizi, sokağın yarattığı risklerden ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak hepimizin görevi.

Eğitim-öğretim yaşamı sırasında spor yapan çocukların daha başarılı olduğu bilinen bir gerçektir. Güzel bir gelecek için çocuklarımızı spora, sosyal ve kültürel etkinliklere teşvik etmemiz büyük önem taşıyor. Bu noktada, taşıdığımız görev ve sorumluluğun da farkındayız. Değerli velilerden isteğimiz, çocuklarının yaz tatilini en iyi ve verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak için onları yetenekli oldukları spor dallarına yönlendirmeleridir” dedi.

Spor kurslarına başvuru ve kayıtlar için…

Alanında deneyimli antrenörlerin eğitim verdiği Akdeniz Belediye Spor Kulübü yaz okuluna, bu yıl 2006 ve üzeri doğumlu sporcular alınacak. Yoğun bir ilginin görüldüğü ve yıl boyu sürecek kayıtlar için başvurular, Akdeniz Belediye Spor Tesisleri (Toros Devlet Hastanesi Karşısı) ile Çay Mahallesi Spor Tesisleri’ne yapılabilir. Futbol kursu için iletişim; Ümit Yıldırım: 05548298569, Taki Bakar: 05556255694 ve Orhan Hüseyinoğlu: 05301011662; Voleybol, Hentbol ve Basketbol kursları için iletişim; Tuğçe Demiroğlu: 05425103163; Tenis kursu için iletişim; Cevdet Özdemirtaş: 05331463981.


HABERİN VİDEOSU