BAŞKAN PAMUK, ŞEHİT VE YETİM ANNELERİYLE BULUŞTU  
Akdeniz Belediye Başkanı

MUHİTTİN PAMUK, ŞEHİT VE YETİM ANNELERİYLE BULUŞTU

* Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Anneler Günü’nde, Şehit anneleri ve eşleri ile yetim anneleri onuruna yemek verdi.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, “Anneler Günü” dolayısıyla, Şehit Anneleri ve yetim anneleri ile bir araya geldi. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen buluşmaya, Başkan Pamuk’un yanı sıra, Eşi Öğretmen Sülün Pamuk, şehit ve yetim anneleri ile çocukları katıldı. Annelerin, ‘Anneler Günü’nü kutlayan Başkan Pamuk, şehit anneleri ile buluşmaktan büyük onur ve mutluluk duyduğunu dile getirdi, annelerle sohbet ederek, onlara tek tek gül dağıttı.

Başkan Pamuk; “Annelerimiz baş tacımız, en kıymetli varlıklarımız”

Başkan Pamuk, sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ve kimi zaman duygusal anların yaşandığı buluşmada Şehit anneleri ile yakından ilgilendi, çocuklara hediyeler verdi. Şehit ve yetim anneleri, bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan Akdeniz Belediyesi’ne ve Başkan Pamuk’a teşekkür ettiler. Başkan Muhittin Pamuk, annelere hitaben yaptığı konuşmada, “Bugün; bizleri bin bir zahmet ve emekle büyüten ve yetiştiren, emeğini ve hakkını ödeyemeyeceğimiz sevgili annelerimizin günüdür. Tabi anne deyince akla, fedakârlık ve sevgi gelir. Annelerimiz, bizim en kıymetli varlıklarımız. Başta Şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere annelerimiz başımızın tacıdır. Bu anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyuz. Davetimizi kırmadığınız için hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

“Şehit Annelerimizin hakkını ne yaparsak ödeyemeyiz”

Şehit Anneleri ile bir araya gelmekten büyük bir onur duyduğunu vurgulayan Başkan Pamuk, “Bugün ülkemizde huzur içerisinde yaşıyorsak, bu ülkeyi ve topraklarını, kanlarıyla ve canlarıyla koruyan şehitlerimizin ve siz kıymetli şehit annelerimizin büyük fedakârlıklarıyla bu mümkündür. Sizler için ne yaparsak hakkınızı ödeyemeyeceğimizi biliyoruz.

Bu nedenle hakkınızı bizlere helal edin. Gerek devlet, gerekse yerel yönetim olarak daima yanındayız. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Bu duygularla, Anneler Günü'nüzü kutluyor, bu vatan uğruna toprağa düşen kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet; siz saygıdeğer şehit ailelerimize sonsuz sabırlar diliyorum” diye konuştu.

Ramazan ayına da artık saatler kaldığını kaydettiği konuşmasında Başkan Pamuk, “Ramazan ayı, bereket ayı. Bu vesileyle hepinizin Ramazan ayınızın da şimdiden mübarek olmasını diliyorum. Ramazan-ı Şerifin, ülkemize, İslam Âlemine ve dünyaya barış, huzur ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Pamuk, konuşmasının ardından, şehit ve yetim annelerine, Anneler Günü dolayısıyla gül hediye etti.


HABERİN VİDEOSU