BAŞKAN PAMUK, HALKIN ARASINDA  
Akdeniz Belediye Başkanı

MUHİTTİN PAMUK, HALKIN ARASINDA

* Akdam ve Civanyaylağı mahallelerini ziyaret eden Başkan Pamuk, vatandaşların çözüme kavuşmasını istediği sıkıntı ve sorunları dinledi; dile getirilen talep, şikâyet ve önerilerin çözümü için birim yetkililerine talimat verdi.

Merkezine insanı alan sosyal belediyecilik ve katılımcı yerel yönetim ilkesiyle, ilçede ayak basmadık bölge bırakmayan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, son olarak Akdam ve Civanyaylağı mahallelerine misafir oldu. İkram edilen çay, simit, gözleme ve meyveler eşliğinde etrafını saran her yaştan vatandaşla sohbet eden Başkan Pamuk; bahçe yolları açılması, asfalt, altyapı ve tarımsal sulama konularında mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi, belediyenin ilgili birim yetkilerine not aldırıp sorunların çözümü yönünde talimat verdi. Başkan Pamuk’un bu ziyaretlerine, civar mahallelerin muhtarları da yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Pamuk; “Ayırım gözetmeksizin, hakkaniyetle hizmet veriyoruz”

Özelikle yaşlı vatandaşlar ve çocuklarla yakından ilgilenen, kimi zaman da mahalle sakinlerinin kendi aralarında yaşadığı sıkıntıları çözüme kavuşturmak için adeta “elçilik” yapan Başkan Muhittin Pamuk, Akdam ve Civanyaylağı’na asfalt ve kilitli parke kaplama, park, kaldırım ve yol açma hizmetleri verildiğini anlattı. “Tabi halen bazı eksiklikler olduğunun da farkındayız” diyen Başkan Pamuk, “Geçmişe yayılan birçok sıkıntı yaşanmış. Takdir edersiniz ki birikmiş sorunların kısa sürede çözülmesi mümkün değil. Ama iyi niyetle, belediye hizmetlerinin bütün bölgelerimize, mahalle ve köylerimize hakkaniyetle, ayırım gözetmeksizin sunulması konusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Asfalt ve kilit taşı kaplama hizmeti başta olmak üzere, mahallelerimizin ihtiyaç duyduğu hizmetlerin planlaması yapılmış olup bu yıl içerisinde başlayacaktır” dedi.

Başkan Pamuk, muhtarlarla da her ay toplantı yaptığını kaydetti, “Akdeniz Kaymakamlığı ve Akdeniz Belediye Başkanlığı olarak mahalleri ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bugün de sizleri dinlemek, sıkıntıların yerinde tespit edip çözmek için aranızdayız. Vatandaşımızın bize gelmesini beklemiyor, biz onların ayağına gidiyoruz. Dertlerini, bize iletmek istedikleri hususlar varsa, birinci ağızdan dinlemek istiyoruz. Sizlerin desteği ve duasıyla, yüzümüzün akıyla bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Misafirperverliğiniz ve güler yüzünüz için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Vatandaşlarımızın derdi bizim derdimizdir”

Sözlerini, “Her fırsatta siz değerli vatandaşlarımızla, gençlerimiz ve kadınlarımızla bir araya geliyor, dört duvar arasına kapanmıyoruz” şeklinde sürdüren Başkan Muhittin Pamuk, “Amacımız, sorun ve sıkıntılarını ilk ağızdan, yani sizlerden dinlemek ve belediyemiz imkânları ölçüsünde ve tabi en kısa sürede de bunları çözüme kavuşturmaktır. Mahalle ziyaretlerimizi, sırf günü bitirmek, mesaiyi doldurmak için yapmadığımız bilinmelidir. Hem Akdeniz Kaymakamı hem de Akdeniz Belediye Başkan Vekili olarak sıkıntıları yerinde tespit etmek ve çözmek için çalışıyoruz. Şundan emin olun ki sizin derdiniz bizim derdimizdir. Dertlerinizi çözüme kavuşturmak da en önemli ve acil görevimizdir. Kaymakamlığımızın da belediyemizin de kapıları siz değerli vatandaşlarımıza daima açıktır. Bir derdiniz, sıkıntınız, tasanız olması halinde sizleri bekliyoruz” sözleriyle vatandaşlara hitap etti.


HABERİN VİDEOSU