AKDENİZ BELEDİYESİ, SADIK GÜLTEKİN’İ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURUYOR  
AKDENİZ BELEDİYESİ, SADIK GÜLTEKİN’İ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURUYOR

* Eğitim Uzmanı Gültekin, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere yeni sınav sistemini anlatacak; doğru tercihleri nasıl yapabileceklerini açıklayacak. Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, üniversite sınavlarında başarılı olmak ve meslekte doğru tercihi yakalamak isteyen gençleri semineri dinlemeye davet etti.

Mersin’de, çocuk ve gençlerin eğitimine her alanda destek vermeye devam eden Akdeniz Belediyesi, bu kez de Öğretim Görevlisi ve Eğitim Danışmanı Sadık Gültekin’i Mersinli öğrencilerle buluşturuyor. Akdeniz Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek seminerde Eğitim Uzmanı Sadık Gültekin, “Yeni Sınav Sistemi ve Doğru Tercih” konulu sunumunda, öğrencilere sınavlarda başarının anahtarını anlatacak.

Seminerde, üniversiteye hazırlanan öğrencilere yeni sınav sistem hakkında bilgiler verilecek ve onların motivasyonlarını arttırmak, iyi bir üniversite ve doğru mesleği seçmelerine destek olmak amacıyla bir sunum yapılacak. Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, seminer hakkında yaptığı açıklamada, özellikle liselerde okuyan ve mezun olan öğrencileri seminere katılmaya davet etti.

Başkan Muhittin Pamuk; “Eğitim Danışmanı Sayın Sadık Gültekin’in vereceği seminerin, en değerli varlığımız ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitim yaşamına ve gelecekte verecekleri kararlara çok önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Bu seminer sayesinde öğrencilerimiz, değişen üniversite sınav sistemi ve tercih etmeyi düşündükleri mesleklerle ilgili aydınlatıcı bilgilere ulaşabileceklerdir” dedi.

Sözlerini; “Üniversite sınavları, gençlerimizin geleceği için bir dönüm noktasıdır” diyerek sürdüren Başkan Pamuk, “Bu tür aydınlatıcı seminerler, başarıya giden yolda önümüze çıkabilecek engellerin nasıl ortadan kaldırılacağını göstermesi açısından büyük öneme sahiptir. Bu seminerden elde edecekleri bilgiler sayesinde gençlerimiz, gerek üniversite gerekse de meslek seçiminde kendilerinden çok daha emin ve kararlı bir şekilde hareket edebileceklerdir. Üniversite okumak isteyen bütün gençlerimizi seminerimize davet ediyor, girecekleri sınavlarda şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

8 Şubat 2018 / Mersin Kültür Merkezi / 13:30

Akdeniz Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilecek olan; Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Görevlisi olmasının yanı sıra ve okullarda eğitim danışmanlığı ve halen bazı ulusal kanallarda da eğitim üzerine programlar yapan Eğitim Danışmanı Sadık Gültekin’in konuşmacı olarak katılacağı “Yeni Sınav Sistemi ve Doğru Tercih” adlı seminer, 8 Şubat 2018 Perşembe günü, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Mersin Kültür Merkezi’nde, saat 13:30’da düzenlenecek.


HABERİN VİDEOSU