Akdeniz Belediyesi’nin Eğitime Desteği, Yeni Dönemde de Devam Edecek  
Teknik hizmet ekipleri, ilçede 60’ı aşkın okulun ihtiyaç duyduğu hizmet ve çalışmaları yerine getirdi

Akdeniz Belediyesi’nin Okullara ve Eğitime Desteği Devam Ediyor

* Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, okullara verdikleri desteğin aralıksız devam edeceğini belirtti; 5 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayacak ikinci kanaat dönemi nedeniyle öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

Akdeniz Belediyesi’nin; eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, çocukların ve gençlerin daha nezih, sağlıklı ve düzenli bir ortamda eğitim ve öğretim alabilmelerini sağlamak amacıyla ilçe sınırları içerisinde bulunan eğitim yuvalarına yönelik her türlü desteği aralıksız devam ediyor. Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Çevre Koruma ve Kontrol müdürlüklerine bağlı ekipler tarafından Akdeniz ilçe sınırları içinde yürütülen yoğun ve aralıksız hizmetler sayesinde, 60’ı aşkın okulun bakım, onarım, yenileme, boya-badana, peyzaj düzenlemesi ve temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.

Eğitime yönelik kampanyalara da destek veren Akdeniz Belediyesi, Mardin’de bulunan okullar için önceki haftalarda başlayan kampanyaya da bin adet kitap ve eğitim-öğretim materyalleri ile katkı sağlamıştı. Öte yandan, Akdeniz Belediyesi ile Akdeniz İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde hazırlanan örnek proje kapsamında, lise mezunu gençlere ücretsiz üniversiteye hazırlık kursu veren Akdeniz Akademi’de de eğitimler, 500 civarında öğrencinin katılımıyla sürüyor. Akademi’ye devam eden her öğrenciye, yine Akdeniz Belediyesi tarafından 300 lira tutarında eğitim dokümanı desteği de sunuluyor.

Her okulun ihtiyaç duyduğu hizmetler, ekipler tarafından veriliyor

Akdeniz Belediyesi’ne bağlı teknik hizmet ekipleri tarafından eğitim yuvalarına verilen hizmetler kapsamında bazı okullarda çevre ve yol düzenlemesi yapıldı, kimi okulların koruma duvarı ve bordürleri yenilenirken, bazı okulların duvarlarına tel montajı çekilip, korkulukları tamir edildi.

Akdeniz’de el değmedik okul bırakmayan ekipler, bazı okullarda Atatürk büstleri ve Bayrak gönderlerinin yanı sıra okul mescitlerini de yenilerken, ihtiyaç duyan kimi okulun bahçesine basketbol potası montajı yaptı, okul avlularını betonla kapladı, çeşme ve tuvaletleri yeniledi. İlçede 60’ı aşkın okulda ihtiyaç duyulan hizmetleri sunan ekipler, okulların bahçesi ve çevresinin kaldırım-kilit taşlarını yeniledi. Ekipler ayrıca, kırsal mahallelerde yer alan bazı okullara çocuk oyun grupları da kurarak, okul bahçelerini çocuklar için adeta birer parka çevirdi.

Başkan Pamuk; “Yeni dönemde de okullarımıza her türlü desteğimiz sürecek”


Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, okullara dönük hizmetler hakkında yaptığı değerlendirmede; çocuklarımızı geleceğe hazırlayan eğitim yuvalarına özel bir önem verdiklerinin altını çizdi. Eğitim ortamının, öğrencilerin başarısında önemli bir etken olduğuna dikkat çeken Başkan Pamuk, sözlerini şöyle sürdürdü; “En değerli varlığımız olan çocuklarımızın sağlıklı, donanımlı ve düzenli ortamda eğitim görmeleri en büyük haklarıdır. Ana sınıfından üniversiteye kadar çocuklarımızın ve gençlerimizin yanındayız.

Geleceğimiz ve en değerli varlığımız olan çocuklarımız için, imkânlarımızı seferber etmeye, eğitime destek vererek, onlara her türlü katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Çünkü en büyük yatırım, insana ve eğitime yapılan yatırımdır. Ancak okuyan, araştıran toplumlar geleceğe daha güvenle bakabilir. Çocuklarımız ve gençlerimiz için eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve eğitim çıtamızın yükselmesi için okullarımıza desteğimiz ve katkımız kesintisiz bir şekilde devam edecek. Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Kanaat Dönemi’nde, bütün öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir gelecek temenni ediyorum.”HABERİN VİDEOSU