Başkan Muhittin Pamuk’tan Anlamlı Ziyaretler  
Altı ay içinde 230 eve sürekli bakım hizmeti verildi, bu sayının en az 500 eve çıkarılması hedefleniyor

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’tan Anlamlı Ziyaretler

* Belediyenin sunduğu Evde Bakım Hizmeti’nden faydalanan annelerin evlerine konuk olan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, onlarla sohbet edip hal-hatırlarını sordu, dertlerini ve isteklerini dinledi.

Merkezine insanı alan sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden, ilçede ziyaret etmedik mahalle, gezmedik sokak bırakmayan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, son olarak, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından “Evde Bakım ve Temizlik Hizmeti”nden yararlanan Fevziye Kuş, Meryem Bensoy ve Hadika Tekin adlı vatandaşların evlerine konuk oldu.

İhsaniye Mahallesi sakinleri tarafından sıcak ve samimi bir şekilde karşılanan, ikram edilen çaylar eşliğinde annelerle sohbet eden Başkan Pamuk; sıkıntıları, talep veya şikâyetleri olup olmadığını sordu. Annelerin hal-hatırını soran ve uzun bir süre dertlerini dinleyen Başkan Pamuk, onların hem gönüllerini hem de hayır dualarını aldı. Böyle bir hizmeti daha önce hiç görmediklerini ve duymadıklarını ifade eden anneler ise, şükran ve memnuniyetlerini dile getirerek, Akdeniz Belediyesi’ne, Belediye Başkanı Pamuk ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü personeline teşekkür ettiler. Pamuk’u adeta bağırlarına basan anneler, hayır duaları eşliğinde Başkanı konuk ettiler.

Başkan Pamuk; “Sizlere saygıda ve sevgide kusur etmeyeceğiz, daima yanınızda olacağız”

Ziyareti esnasında annelerle sohbet eden Başkan Muhittin Pamuk, “Hem sizi dinlemek, hem de birer çayınızı içmek için evinize misafir olduk. Bir derdiniz, eksiğiniz, sıkıntınız veya bir ihtiyacınız olduğunda bize veya personelimize söylemeniz yeterli. Peygamberimizin de dediği gibi cennet, anaların ayakları altındadır. Sizler annemiz, bizler de çocuklarınız sayılırız. Sizlere saygıda ve sevgide asla kusur etmeyeceğiz. Her türlü sorun veya sıkıntınızı çözmek için daima hazırız ve yanınızdayız” dedi.

“Dualarınız ve güzel dilekleriniz oldukça bizler de sizler için elimizden geleni yapacağız. Belediyemiz imkânlarını zorlayarak evde bakım hizmetinin kapsamını genişletip, çok daha fazla insanımıza ulaşacağız” diyen Başkan Pamuk,  “Çünkü kapılarınızı çalıp size misafir olmak, dertlerinizi çözüme kavuşturmak en önemli görevimiz. Devletimizin şefkatini, belediyemizin güler yüzünü değerli annelerimize yansıtmamız gerekiyor. Sizleri asla yalnız bırakmayacağız. Sizlerle sohbet edebilmek her şeye bedel. Bizim için en büyük ödül, sizlerden alacağımız hayır duaları ve güzel dileklerdir. Çünkü sizlerin dualarıyla bizler ayakta durabiliyoruz” diye konuştu.

Başkan Muhittin Pamuk; Evde Bakım ve Temizlik Hizmeti alan 3 evin sakinlerini ziyaretinin ardından İhsaniye Mahallesi’nden ayrıldı. Bugün itibariyle 30 farklı mahallede toplam 230 haneye ulaşıp; yaşlılık, engellilik veya hastalık nedeniyle hareket kısıtlılığı yaşayan yüzlerce vatandaşa evinde bakım hizmeti veren Akdeniz Belediye’sinin şimdiki hedefi ise bu sayıyı en az 500 eve çıkarıp, çok daha fazla insana bu hizmet sayesinde ulaşmak.


HABERİN VİDEOSU