Başkan Pamuk, Mersinli Gazi Er Gökhan Gök’ü ağırladı  
Akdeniz Belediye Başkanı

Muhittin Pamuk, Mersinli Gazi Er Gökhan Gök’ü ağırladı

* Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Hakkâri Yüksekova’da meydana gelen terör saldırısı sonucu yaralanan ve uzun bir süre GATA’da tedavi gören Mersinli Gazi Er Gökhan Gök’ü makamında ağırladı.

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde, 17 Temmuz 2017 tarihinde, askeri aracın geçişi esnasında terör örgütünün tuzakladığı bomba patlatılmış, saldırıda 4’ü ağır olmak üzere 17 asker yaralanmıştı. Saldırıda ağır yaralanan askerlerden birisi de Mersinli Er Gökhan Gök idi. Uzun süre Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (Eski adıyla GATA) tedavi gören Gazi Gökhan Gök, tedavisinin ardından Mersin’e dönerek ailesine ve sevenlerine kavuştu.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, uzun süren tedavisinin ardından taburcu edilerek Mersin’e, ailesinin yanına dönen Gazi Gökhan Gök’ü, geçen hafta içinde evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletmiş ve Gazi Asker ile yakından ilgilenmişti. Mersinli Gazi Gökhan Gök de ailesiyle birlikte Başkan Muhittin Pamuk’a iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Pamuk, “Gökhan kardeşimizi bu şekilde sağlıklı bir şekilde aramızda görmek beni son derece mutlu etti. Gökhan çok ağır bir süreç yaşadı, 5-6 ay boyunca GATA’da tedavi gördü. Yüce Allah, Gökhan’ı ailesine, eşine ve Türk Milletine bağışladı. Bu nazik ziyaretinden dolayı Gökhan’a çok teşekkür ediyorum. Gazimiz Gökhan Gök’ü ve ailesini ağırlamaktan son derece mutluyuz. Ziyaretten onur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu vatan ve bu millet sizlere çok şey borçlu. Tekrar hoş geldin Gökhan” diye konuştu.

Mersinli Gazi Er Gökhan Gök de konuşmasında, “Sayın Kaymakamımızı ve Belediye Başkanımızı ziyarete geldik. Kendileri de sağ olsun, ben hastaneden taburcu olup evime döndüğümde ziyaretime gelmişti. Kendisine ziyareti için tekrar teşekkür ediyorum. Ben de bugün burada olmaktan mutluyum. Ağır bir tedavi geçirdim ama çok şükür sağlığım iyi. Milletimizin dualarını aldık ve o dualarla bugünlere geldik ve şimdi ayaktayız. Yaşadığım zorlu süreçte bana destek olan milletimden, ailemden, eşimden, dostumdan ve Sayın Kaymakamımdan Allah razı olsun. Dualarını bizden esirgemeyen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.


HABERİN VİDEOSU