AKDENİZ’DE HİZMET ATAĞI YENİ YILDA DA DEVAM EDİYOR  

“AKDENİZ’DE HİZMET ATAĞI, YENİ YILDA DA DEVAM EDİYOR”

* Akdeniz Belediyesi’ne bağlı teknik hizmet birimleri, yeni yılda da kesintisiz bir şekilde ihtiyaç duyan mahallelere hizmet vermeye, Akdeniz’de yaşamı güzelleştirmeye ve dönüştürmeye devam ediyor.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Mersin Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı(YİKOB) işbirliğinde, kentin dört bir yanında hizmet vermeye devam ediyor. Sokakları kilit taşları ile kaplayarak ilçeyi yeni bir estetiğe kavuşturan ekipler, diğer yandan da sokaklarda asfalt yama çalışması yaparak vatandaşların gündelik yaşamda karşılaştıkları sıkıntıları ortadan kaldırıyor.

Yeni yılda da çalışmalarına hız kesmeden devam eden Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin son durağı Huzurkent Adnan Menderes Mahallesi oldu. Ekipler, yoğun bir emek sonucu mahallenin sokaklarını kilit taşları ile kaplayarak, mahalleyi ve sokakları yeni ve farklı bir görünüme kavuşturdu. Fen işleri ekiplerinin bir diğer durağı da Hebilli oldu, mahallenin sokakları kilitli taşlarla kaplandı. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, kilit taşı kaplama ve kaldırım düzenleme çalışmasının yanı sıra asfalt kaplama ve yama hizmeti de kesintisiz sürüyor.

İlk olarak Siteler Mahallesi sokaklarında asfalt yama ve kaldırım düzenleme çalışmasını tamamlayan ekipler, fizibilite çalışmasının ardından da Hal ve Özgürlük mahallelerine geçti ve burada asfalt yama hizmetine başladı. Hizmet atağını sürdüren ekipler, Kazanlı Cumhuriyet Mahallesi’nde de yol düzenleme ve ıslah çalışması başlatırken, fen işleri ekiplerinin çalışmalarını takdirle takip eden mahalle sakinleri, yaşadıkları bölgenin çehresini değiştiren hizmetleri nedeniyle Akdeniz Belediyesi yönetimine teşekkür etti. 

Başkan Pamuk; “Akdeniz’e hizmetlerimiz yeni yılda da kesintisiz şekilde sürecek”

Çalışmaları değerlendiren Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Akdeniz ve Mersin’i değiştiren ve dönüştüren hizmet ve projelerin süreceğinin altını çizdi.“Akdeniz Belediyesi olarak, Mersin Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı işbirliğinde yürüttüğümüz çalışmalarla, yeni yılda da vatandaşlarımızın ve ilçemizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri sunmaya, Akdeniz’de yaşamı güzelleştirmeye devam edeceğiz” diyen Başkan Pamuk, “İnsan ve kent odaklı hizmet anlayışımız çerçevesinde, kaynaklarımızı doğru zamanda ve doğru yere yönlendirerek, belediyemiz bütçesini hizmet ve proje ağırlıklı kullanıp,vatandaşlarımızın gündelik yaşamda karşılaştıkları sıkıntıları gideriyoruz. Özellikle hizmetlerden yoksun kalan bölgelerimize hızlı ve etkin bir biçimde müdahale etmek için teknik ekiplerimizin raporlarına göre bir planlama oluşturuyoruz. Gerek Fen İşleri Müdürlüğümüzün sahadaki incelemeleri, gerekse de muhtarlar ve mahalle sakinlerinden gelen talep ve şikayetler doğrultusunda hizmet programımız aralıksız bir şekilde sürecektir” şeklinde konuştu. HABERİN VİDEOSU