AKDENİZ BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA KİTAP DESTEĞİ  
Mardin’deki köy okullarına gönderilmek üzere başlatılan kampanyaya bin adet kitap hediye edildi

AKDENİZ BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA KİTAP DESTEĞİ

Akdeniz Belediyesi, Mersin Mardinliler Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin başlattığı kitap kampanyasına toplam bin (1000) adet kitap desteğiyle katkı sundu. Anlamlı kampanya nedeniyle dernek yönetimine teşekkür eden Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, çocukların eğitimine yönelik her türlü proje ve etkinliğe destek vermeye devam edeceklerini vurguladı
.
Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Mersin Mardinliler Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin (MARİDER);  “Biz Alalım, Çocuklarımız Okusun” adıyla başlattığı kitap kampanyasına; yerli yazarlar, dünya klasikleri, öykü, roman ve masallardan oluşan bin (1000) adet kitap ve okuma setleri ve boyama kitaplarından oluşan materyallerle katkı sundu.

Kitaplar, belediye binasında dernek üyelerine teslim edilirken, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de ortaklığında gerçekleşen kampanya ile toplanan binlerce kitap, Mardin’in 10 ilçesinde bulunan köy okullarında okuyan çocuklara gönderilecek. Kitapların teslim törenine katılan MARİDER Gençlik Kurulu Başkanı Aziz Akbaş, başlattıkları kampanyaya destek ve anlamlı katkılarından ötürü Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’a teşekkür etti.

Başkan Pamuk; “En büyük yatırım, insana ve eğitime yapılan yatırımdır”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, başlattıkları kitap kampanyası nedeniyle Mersin Mardinliler Derneği yönetimine teşekkür etti; kampanyaya katkı sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Çocukların eğitimi için gerçekleşecek her türlü proje ve kampanyanın içinde yer alacaklarının altını çizen Başkan Pamuk, “En büyük yatırım, insana ve eğitime yapılan yatırımdır. Bu açıdan Akdeniz Belediyesi olarak; Mardinliler Derneği’nin başlattığı kitap kampanyasına bin adet kitap ve okuma setiyle destek vermekten gurur duyduğumu ifade etmek isterim.

Temennim, bu kitapların, Mardin’in en ücra köşelerinde okuyan çocuklarımıza en kısa zamanda ulaşmasıdır. Çocuklarımızın mutluluğuna bir nebze de olsa vesile olabilirsek ne mutlu bizlere. Okuyan, araştıran toplumlar ve nesiller güçlü şekilde ayakta durabilir ve geleceğe daha güvenle hazırlanabilir. Bu nedenle eğitime her fırsatta destek olmaya, insan odaklı hizmet anlayışıyla geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımız için belediye imkânları ölçüsünde elimizden gelen her türlü desteği ve katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Bu anlamlı ve özel kampanyada emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim” diye konuştu.


HABERİN VİDEOSU