BAŞKAN PAMUK, TRT ÇUKUROVA RADYOSUNA KONUK OLDU  

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI

MUHİTTİN PAMUK, TRT ÇUKUROVA RADYOSU’NA KONUK OLDU

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, TRT Çukurova Radyosu’nun canlı yayın konuğu oldu. TRT spikeri Hakan Erendor’un sunduğu programa katılarak soruları yanıtlayan Başkan Pamuk, belediyenin hizmetlerini,proje ve çalışmalarını değerlendirdi.

TRT Çukurova Radyosu'nda canlı yayınlanan programa konuk olan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, belediyenin yaptığı hizmetler ile yakın dönemde hayata geçecek projeleri anlattı. Sözlerine,“Hizmetlerimizi halkımıza anlatmamıza imkân veren bu söyleşi nedeniyle Bölge Müdürümüz Sayın Sebahattin Kahraman şahsında TRT Ailesine teşekkür ediyorum” diyerek başlayan Başkan Pamuk, kamu görevi yapan medyanın gücü ve önemine değindi.Pamuk, göreve geldiği ilk günden itibaren, kentte gazeteciler ile yerel ve ulusal basın kuruluşları ile güçlü bir iletişim kurduklarını ifade etti.

“Herkese eşit ve adil hizmet veriyoruz”

Sözlerini; Akdeniz Belediyesi’nin hayata kattığı çalışmaları, hizmet ve projeleri anlatarak sürdüren Başkan Pamuk, “Mersin ve Akdeniz’de, ilk Engelsiz Parkı, ilk Tenis Kortu ve Evde Yaşlı Bakım Hizmeti”gibi konularda ilklere imza attıklarını, bu ilklerin de devam edeceğini vurguladı. Akdeniz ilçesinin, 65 mahalleyi kapsayan çok geniş bir yetki  ve sorumluluk sınırına sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Pamuk, ayırım yapmadan herkese eşit ve adil bir şekilde hizmet vermek için belediyenin bütçesi ve imkânlarını zorladıklarının altını çizdi.

“Şehitlerimizin adını yaşatıyoruz”

Başkan Pamuk, “Terörle mücadele sırasında şehit olan askerlerimizin isimlerini, Akdeniz ilçemizde hizmete açtığımız parklarımıza vererek, hem onların anılarını ve isimlerini yaşatıyor, hem de bir nebze de olsa şehitlerimiz ve şehit ailelerimize vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz.Şehitlerimiz ve şehit ailelerimiz için ne yaparsak yapalım azdır, bunun farkındayız” dedi.

“Borç yüküne rağmen her mahallemize hizmet verdik”

Nacarlı, Bekirde, Aşağı Burhan, Özgürlük ve Yakaköy Toroslar’da başlayan mahalle evleri ve taziye evlerinin inşasının aralıksız sürdüğünü, talep ve ihtiyaca göre iki mahallede daha bu evlerin inşa edileceğini kaydeden Başkan Muhittin Pamuk, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü;“Belediyenin içinde bulunduğu borç yüküne rağmen, göreve geldiğimiz 4 aylık süre içinde, Akdeniz’de hizmet götürmedik mahalle bırakmadık. Fen işleri ekiplerimiz; Akdeniz’in cadde ve sokaklarına 120 bin tonu aşkın asfalt döktü,112 bin metrekare kilitli parke ve yaklaşık 70 bin metretül bordür çalışması gerçekleştirdi. Akdeniz ve Mersin sakinlerine ayrıca 14 yeni park ile 8 yeni spor sahası kazandırdık. Tasarruf tedbirleri sayesinde de belediyenin bütçesini etkin ve en verimli şekilde, vatandaşa ve kente hizmet odaklı kullandık.”

“Halkımızla her zaman iç içeyiz”

Söyleşisinde, “Belediyemizin kapıları tüm Mersin ve Akdeniz halkımıza her zaman açıktır” diyen Başkan Muhittin Pamuk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Göreve başladığımız ilk günden beri bizlere gönüllerini açan Mersin ve Akdeniz sakinlerine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Mersin’de 3 Temmuz 2017 tarihinde göreve başladım. O günden beridir de ziyaret etmediğim mahalle neredeyse kalmadı diyebilirim. Ziyaretlerimde hem ekiplerimizin çalışmalarını yerinde denetliyor, hem de muhtarlarımız ve vatandaşlarımıza misafir oluyor, onların taleplerini, yaşadıkları sorunları veya dile getirdikleri şikâyetlerini dinliyorum. Vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın bizlere aktardığı birçok sorunu mahallinde çözüme kavuşturmak için gerekli girişimleri hemen orada başlatıyoruz.”

“Akdeniz’inihtiyaç duyduğu hizmet ve projelerimiz sürecek”

“Hizmet ve projeler bakımından, Mersin ve Akdeniz’de güçlü ve iyi bir ivme kazandığımıza inanıyorum” diyen Başkan Pamuk, “Vatandaş odaklı hizmet ilkemizle, Akdeniz’in ihtiyaç duyduğu hizmet, proje ve çalışmaları sürdürmeye, kentimizde yaşamı güzelleştirmeye ve kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Bir kez daha, çalışmalarımızda yanımızda olup, bizlerden desteklerini esirgemeyen Ekonomi Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ile Mersin Valimiz Sayın Ali İhsan Su’ya ve ayrıca, bize gönüllerini açan Mersin ve Akdeniz halkına en kalbi şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.HABERİN VİDEOSU