BAŞKAN PAMUK, CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI  

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI

MUHİTTİN PAMUK, CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayınlandı. Başkan Pamuk, “Her türlü imkânsızlığa rağmen işgal ordularına karşı kahramanca bir mücadele ortaya koyan Türk Milleti, 94 yıl önce insanlığa örnek olmuş bir kurtuluş destanı yazmış ve bu destanı da Cumhuriyet ile taçlandırmıştır” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çevresinde kenetlenerek düşman ordularını ülke topraklarından atan Türk Milletinin, Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak küllerinden yeniden doğduğunun altını çizdi. Başkan Pamuk, “Türk Milleti'nin, her türlü yokluk ve yoksulluğa rağmen Kurtuluş Savaşı’nı zaferle kazanması, ardından da Cumhuriyetin kurulması, insanlık tarihinde ender kaydedilen üstün başarı ve zaferlerden biridir.

Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı ise;Cumhuriyet de yeniden dirilişinin simgesidir. Türkiye Cumhuriyeti bugünlere hiç de kolay gelmemiş, atalarımızın bizlere emanet ettiği bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit ve bir o kadar da gazi verilmiştir. Bu üstün fedakârlığı ve inanılmaz cesareti unutmamakla mükellefiz” dedi.

“Birliğimizeve kardeşliğimize kast edenler asla başarılı olamayacak!”

Mesajında, “Saygıdeğer milletimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de işgalcilere ve bölücü girişimlere karşı, tıpkı İstiklal Harbi'ndeki kararlılıkla mücadele edeceğini bütün dünyaya, dosta ve düşmana ispatlamıştır. Vatandaşlarımızın; 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı vatanımız için, bağımsızlığımız için ortaya koyduğu mücadele, bu kararlılığın en somut örneğidir. Vatanımıza, birliğimize, geleceğimize kast eden şer odakları asla hain emellerine ulaşamayacaklardır” ifadelerine yer veren Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Büyük başarı ve fedakârlıklarla kurulan aziz vatanın bir ferdi olmaktan dolayı gurur duyuyor; bu vatan uğruna canlarını ortaya koymuş olan; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehit ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Aziz ve saygıdeğer milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, birlik ve beraberlik içerisinde ilelebet hür ve bağımsız bir gelecek, kardeşçe bir yaşam diliyorum.”HABERİN VİDEOSU