AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN PAMUK’UN,  

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN PAMUK’UN,

İLÇEDE ZİYARET ETMEDİĞİ MAHALLE KALMADI!

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, göreve başladığı 3 Temmuz 2017 tarihinden itibaren ilçede ziyaret etmediği mahalle bırakmadı. Akdeniz ilçe sınırlarında yer alan 65 mahallenin neredeyse tamamını ziyaret ederek hizmetleri yerinde denetleyen Başkan Pamuk, vatandaşları mahallinde dinliyor, şikâyet ve talepleri ilk ağızdan tespit ediyor.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, kentte göreve geldiği ilk günden itibaren belediyenin kapılarını halka açtı ve her mahalleye ziyaretler gerçekleştirdi. İnsan odaklı yerel yönetim anlayışıyla her fırsatta vatandaşa dokunan Başkan Pamuk’un, göreve başladığı 4 aylık süre zarfında, Akdeniz sınırları içindeki bütün mahalleleri ziyaret etti. Bu ziyaretlerinde hizmet birimlerinin çalışmalarını yerinde denetleyen Başkan Pamuk, aynı zamanda muhtarlar,mahalle sakinleri ve esnafla da bir araya gelerek sorun, talep ve şikâyetleri ilk ağızdan dinliyor ve program dâhilinde çözümünü sağlıyor. Acı günlerinde de vatandaşları yalnız bırakmayan Başkan Pamuk, taziyelerinde yanlarında olup acılarını paylaşıyor.

“Hizmet ekiplerimiz, Akdeniz’de 7/24 görevinin başında”

Kentte, göreve başladığı ilk günden itibaren Akdeniz’eve sakinlerine, talep ettikleri hizmetleri sunmanın yoğun çabası içinde olduklarının altını çizen Başkan Muhittin Pamuk, “Gerek merkez, gerekse merkeze uzak kırsalda bulunan mahallelerimizi her fırsatta ziyaret ediyor,insanlarımızı dinliyoruz. Ayrıca sınırlarımız içindeki okul, cami, sağlık ocağı gibi kurumları da ziyaret ederek yetkililerden bilgi alıyor, varsa taleplerini dinliyoruz. Vatandaşlarımızın dile getirdiği sorunları, taleplerini yerinde tespit ediyoruz. Ardından bu talepleri çalışma planı ve programına dâhil ediyoruz. Mesai arkadaşlarımız ve sahada çalışan teknik personelimizin büyük özverisi ve fedakârlığı ile gece-gündüz, Cumartesi-Pazar demeden, halkımıza ve kentimize hizmet için görev başındayız. Akdeniz sakinlerinin bize aktardığı, ancak yetkimiz dışında kalan hizmetlere ilişkin taleplerin de ilgili kurumlarla irtibata geçerek çözülmesinde aracı oluyoruz” şeklinde konuştu.

 “Yüreğini bizlere açan insanlarımıza karşı sorumluluğumuzun farkındayız”

Akdeniz Belediyesi’nin kapılarının herkese açık olduğunu, dileyen herkesin makine ikmal sahasında yer alan teknik hizmet birimlerine 7/24 ulaşarak sorununu aktarabileceğini kaydeden Başkan Muhittin Pamuk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Akdeniz sakinlerine, belediyemizin imkânları ölçüsünde yıllarca özlemini duydukları hizmetleri sunmak için görev başındayız.Bizlere gönüllerini açan insanlarımıza karşı, taşıdığımız sorumluluk ve görevin ağırlığının farkındayız. Bu sorumluluk bilinciyle, Akdeniz’de hemen her mahallemizde çalışma başlattık. Bu kapsamda yol, asfalt, kaldırım, park, yeşil alan veya okul tadilatı, yaşlı bakım hizmeti, cami temizliği, ev onarımı gibi çalışmalarla her mahallede hizmet veriyoruz. Başlattığımız ve belediye imkânlarını en verimli ve etkin şekilde kullanarak sürdürdüğümüz hizmet atağıyla, Akdeniz sakinlerine,ihtiyaç duydukları bütün hizmetleri en kısa sürede sunarak ilçemizi bir cazibe merkezine dönüştürme gayreti içindeyiz. Ayrıca çalışmalarımızda, sundukları katkıları ve destekleri nedeniyle de Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ve Valimiz Sayın Ali İhsan Su’ya teşekkür ediyorum.HABERİN VİDEOSU