Fen işleri ekipleri; Barış, Yeşilçimen ve Çay mahallelerinde 3 ailenin evini yeniledi  

Fen işleri ekipleri; Barış, Yeşilçimen ve Çay mahallelerinde 3 ailenin evini yeniledi

AKDENİZ BELEDİYESİ’NDEN, İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YARDIM ELİ

Akdeniz Belediyesi, Barış, Çay ve Yeşilçimen mahallelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatarak, maddi imkânsızlık, bakımsızlık veya yağmur sularından zarar gördüğü için yıkılmak üzere olan evlerini yeniledi.

Akdeniz Belediyesi, sadece okul ve camilerde değil, yaşadıkları evleri; yağmurdan veya fırtınadan zarar gören ya da zamana yenik düşen ailelerin evlerini de onarım ve tadilattan geçirerek tekrar yaşanabilir hale getiriyor.Vatandaşların başvurusu üzerine harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,Yeşilçimen, Barış ve Çay Barış mahallelerinde yaşayan üç ailenin zarar gören konutlarında kapsamlı tadilat işlemleri gerçekleştirdi. Duvarları ve çatıları yenilenip güçlendirilen evlerin sıvası ve boyası da yapıldı.

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin söz konusu çalışması hakkında yaptığı açıklamada,sosyal belediyecilik ilkesiyle insan ve vatandaş odaklı hizmet verdiklerinin altını çizdi. Başkan Pamuk; “Belediyemize başvurup evlerinde tadilat isteyen vatandaşlarımızın talebi en kısa sürede incelenip değerlendirilmektedir.Ardından da belirlenen program kapsamında fen işleri ekiplerimiz bu evlerde yenileme işlemi gerçekleştirmektedir.

Önceliğimiz insandır. Bu nedenle birincil görevimiz, zor günlerinde vatandaşımızın yanında olmaktır. Vatandaşlarımızın yüreğine dokunmaya,onlarla her fırsatta buluşup dinlemeye devam edeceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız için bundan sonra da talep ettikleri hizmetleri zamanında ve eksiksiz yerine getireceğiz. Vatandaşlarımızın huzuru, mutluluğu ve sağlıklı bir şehirde yaşamaları için, belediyemiz imkânları ölçüsünde kesintisiz hizmet vermeye, projeler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.



HABERİN VİDEOSU