BAŞKAN PAMUK: “TEMİZ BİR KENT, SAĞLIKLI BİR YAŞAM HERKESİN HAKKI”  

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN PAMUK:

“TEMİZBİR KENT, SAĞLIKLI BİR YAŞAM HERKESİN HAKKI”

* Binlerce ton çöp katı atık depolama sahasına taşınıyor. Çöp konteynırları yıkanıp dezenfekte ediliyor. Okul ve ibadethanelerin bahçe ve avluları yıkanıyor. Mobil temizlik ekipleri sahada görev alıyor. Akdeniz’de 7/24 temizlik hizmeti veriliyor...

Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, kent sakinlerinin temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşam hakkını korumak amacıyla hizmetlerine ağırlık vererek devam ediyor. 7/24 görev başında olan birim çalışanları, bir yandan toplanan binlerce ton çöpü katı atık düzenli depolama sahasına taşırken, kirlenen çöp konteynırlarını da “Konteynır Yıkama ve Dezenfekte Aracıyla” temizliyor. Cadde ve sokaklardaki çöp konteynırlarını yıkayarak pis kokuların yayılması ve kötü görüntünün önlenmesi, ayrıca konteynırlar içinde haşere oluşumunu engelleme amacıyla kullanılan araç, çöp konteynırlarını yıkayıp mikrop ve bakterilerden arındırıyor. Temizlenecek çöp konteynırını içerisine alarak ilaçlı, sıcak ve tazyikli suyla yıkayıp dezenfekte işlemini yapan araç, bu işlemin ardından ortaya çıkan kirli suyu da muhafaza edip dışarıya vermiyor.

Okulların,ibadethanelerin avlu ve bahçeleri temizleniyor

Akdeniz’in temizliği için görev başında olan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, rutin temizlik hizmetinin yanı sıra, çocukların sağlıklı bir ortamda eğitim görebilmeleri için okul bahçelerinin temizlenmesi ve arazözle yıkanmasını da sağlıyor. Moloz dökülen arsaların temizliğini de yapan ekipler,boş alanlara dökülen tonlarca inşaat, mobilya veya konfeksiyon atığını kaldırarak katı atık düzenli depolama sahasına taşıyor. Ekipler, bunların yanı sıra gece-gündüz fark etmeksizin sokakların arazöz ile yıkanıp sulanmasını da sağlayıp Akdeniz sakinlerinin temiz, sağlıklı ve düzenli bir çevrede yaşam hakkını korumaya ve sürdürmeye çalışıyor.

Mobil temizlik ekipleri de sahada…

Rutin temizlik hizmetlerine ek olarak ‘Mobil Temizlik Ekiplerini’ de sahada tutan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, özellikle cadde ve sokakların haricinde boş arsa, arazi, bahçe gibi alanlarda biriken her türlü atığın temizlenmesi için çalışmalarına devam ediyor. Mobil ekipler, hazırlanan bir program kapsamında kentin bütün mahallelerinde ihtiyaca göre görev alıyor.Çevre mahalleler başta olmak üzere Akdeniz’in tüm bölgelerinde rutin temizlik çalışmasına destek veren mobil ekipler, muhtar ve mahalle sakinlerinin de taleplerini en kısa sürede değerlendirip hizmet veriyor.

Başkan Pamuk: “Kent temizliği büyük özen ve özveri isteyen bir hizmettir”

Çalışmalarla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, kentte temizlik hizmetlerinin aksamaması ve vatandaşların sorun yaşamaması için Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin,7 gün 24 saat görevinin başında olduğunun altını çizdi. “Kent temizliği büyük özen ve özveri isteyen bir hizmettir” diyen Başkan Pamuk, “Sağlıklı bir yaşam,düzenli bir kent hepimizin hakkıdır. Bu ilke doğrultusunda, Akdeniz’in daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için temizlik hizmetini büyük bir dikkat ve itinayla sürdürüyoruz. Temizlik hizmetlerinde hiçbir aksaklığa yada gecikmeye meydan vermemeye çalışıyoruz. Bu bilinçle, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, sahadaki çalışmalarında Akdeniz’in temiz,sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olarak kalması için özveriyle görev yapmaktadır. Vatandaşlarımız temizlikle ilgili talep ve şikâyetlerini,Müdürlüğümüzün (2387954) ve (2387955) numaralı telefonlarına yapabilirler” diye konuştu.HABERİN VİDEOSU