Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, sağlıklı bir yaşam için Mersinlileri hareket etmeye davet etti:  

                 Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, sağlıklı bir yaşam için Mersinlileri hareket etmeye davet etti:

                                                  Günde 10 bin adım atalım!                

Akdeniz Kaymakamı ve Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” nedeniyle düzenlenen yürüyüşe katıldı. “Hergün 10 bin adım atalım” diyen Başkan Pamuk, sağlıklı bir yaşam için Mersinlileri hareket etmeye çağırdı.

Mersin’de; Akdeniz Kaymakamlığı, Akdeniz Belediyesi ve Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde, “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü”dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Akdeniz Kaymakamlığı önünde bir arayagelen kurum yetkilileri ve çalışanlar; “Rahat bir Nefes İçin Hareket Zamanı”yazılı pankart eşliğinde, buradan Akdeniz Belediyesi’ne doğru yürüyüşe geçti.

Bir süre sonra belediye binasına varan gruba, burada Akdeniz Kaymakamı ve Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk da katıldı. Etkinliğe imza atarak toplumsal duyarlılık yaratan kurum temsilcileri ile çalışanlara teşekkür eden Başkan Pamuk, “Sağlıklı bir yaşam için bütün Mersinlileri günde en az 10 bin adım atmaya davet ediyoruz. Her gün uzun süreli yürüyüşlerle, bedenimizi ve kalbimizi koruyup ve güçlendirebiliriz. Doktorların da dikkat çektiği üzere, sağlıklı bir yaşam için yürüyüş yapmanın önemi çok büyüktür. Bu anlamda tüm Mersinlileri,sağlık için harekete geçmeye, her gün ve her fırsatta adım atmaya davet ediyorum” dedi.

                                         Yürüyüşün faydaları saymakla   bitmiyor!                                                                  

Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada da yürüyüşün faydalarına ilişkin dikkat çekici ifadeler yer aldı. Açıklama şöyle; “Fiziksel bir aktivite olan yürüyüş, kalp ve damar sağlığını koruduğu gibi, zihinsel sağlığı da korumaktadır. Daha sağlıklı şekilde kilo vermeye yardımcı olan yürüyüş, ruhsal ve mental (zihinsel) açıdan daha iyi hissetmenize ve zinde kalmanıza yardımcı olur. Düzenli olarak yapılan yürüyüş, kemik ve kas sağlığını destekler, daha kaliteli uyku çekmenize yardımcı olur, enerjinizi yükseltir.

Yürüyüş yapmak, bazı kanser türlerine karşı riski düşürür ve dolaşım sistemi sağlığını korur. Alzheimer riskini düşüren yürüyüş, daha uzun ve sağlıklı bir ömür sürmenize yardımcı olur. Yürüyüş yapmak hafızayı güçlendirir, stresi azaltır, tansiyonu ve kolesterolü düzenler. Beyin ve sinir sistemi sağlığını koruyan bir aktivite olan yürüyüş, ruhu dinlendirir ve vücutta D vitaminini destekler. Yürüyüş yapmak daha fazla miktarda oksijen almanıza yardımcı olur. Bu da kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olur. Birçok hastalığa karşı koruyucu olan yürüyüş, bağışıklık sistemini güçlendirir.”HABERİN VİDEOSU