Başkan Pamuk hizmetleri yerinde denetledi  

                                                   '5 Mahalleye yeni spor sahası ve yeni parklar'

BaşkanPamuk hizmetleri yerinde denetledi

 

AkdenizBelediye Başkanı Muhittin Pamuk, Bekirde, Civanyayla, Karaduvar,Yenimahalle veÖzgürlük Mahallesi'nde yapımına başlanan spor tesislerini yerindeinceleyerek,"Tesislerin biran öncetamamlanıp vatandaşlarımızın hizmetine sunulması için yoğun tempoda çalışıyoruz"dedi.

 

Sağlıklınesiller ve sporcular yetişmesi amacıyla spor yatırımlarına önem veren AkdenizBelediyesi, ilçenin dört bir yanında spora yaptığı hizmetlerine aralıksız devamediyor. Özellikle gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan korumak, onlarıspora teşvik etmek için yapılan tesislere yenileri ekleniyor. İlçe sınırlarıiçerisinde Bekirde, Civanyayla, Karaduvar,Yenimahalle ve Özgürlük Mahallesi'ndebulunan mahallelerde yapımı devam eden spor tesisleri tamamlanarak, yüzlerce çocuk ve gencin spor yapmasına olanaksağlanması amaçlanıyor.  

'Geleceğinsporcuları Akdeniz'den çıkacak'

AkdenizBelediyesi olarak gençlerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesinisağlamak ve onları özellikle madde bağımlılığı gibi alışkanlıklardan uzaktutmak için bir çok proje gerçekleştirdiklerini ifade eden Akdeniz Belediye BaşkanıMuhittin Pamuk, "Sokağın zararlıetkilerinden uzak tutmanın en etkin yollarından birisi gençleri sporayönlendirmektir. Bu amaç doğrultusunda, mevcut spor sahalarına yenileriniekleyerek gençlerimize  yeni sportesislerini kazandırmaya devam ediyoruz.Yapımına başladığımız Bekirde,Civanyayla, Karaduvar,Yenimahalle ve Özgürlük Mahalleri'nde ki sportesislerimizde sona gelinmiş durumda. İnanıyorum ki, bu sahalardan geleceğinbaşarılı sporcuları yetişecektir" diye konuştu.

 

'Akdeniz'depark sayıları artıyor'

Sporsahaları sayısını artırmak için 5 mahallede spor tesisi yapımı gerçekleştiren AkdenizBelediyesi, Park ve Yeşil alan sayısını artırmak için de mahallelerde yoğun birçalışma gerçekleştiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü peyzaj mimarlarıncaprojelendirilen ve mahallelerde yapımına başlanan yeni parklardan biriKaraduvar Mahallesinde bulunuyor. Yapımı kısa zamanda tamamlanacak parkta;çocuk oyun grupları, kamelya yer alacak ve vatandaşların spor yapabilmesi sporaletleri konacak. 8 dönüm üzerine inşa edilecek parkta; 1 adet basketbol sahasıve 1 adet halı saha yapılarak, vatandaşların hizmetine sunulacak. Yeni parkyapımı projelerinden birisi de Civanyayla Mahallesi'nde gerçekleştiriliyor. Yapımınahızla devam edilen parkta; yine oyun grubu ve kamelya yanısıra 1 adet basketbolsahası bulunacak ve vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda spor aletleri deyerleştirilerek. HABERİN VİDEOSU