Hedef, temiz ve sağlıklı bir Akdeniz  

Hedef,temiz ve sağlıklı bir Akdeniz

 

 

Akdeniz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, mahallelerde genel temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ekipler, son olarak Mithat paşa ve Karaduvar mahallelerinde kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi.

 

Akdeniz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Kontrol Müdürlüğü ekipleri, “Mobil Temizlik Ekipleri” ile rutin temizlik programının yanı sıra gereksinim duyulan bölgelerde genel temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Mobil temizlik ekipleri, kendi personel gücü ve ekipmanlarıyla belirlenen program çerçevesinde kentin tüm mahallelerinde ihtiyaca göre görev alıyor. Kent merkezinde ve özellikle çevre mahallelerde rutin temizlik programına destek veren mobil ekipler, yerinde yaptıkları tespitlerin yanı sıra mahalle sakinleri ve muhtarlardan gelen talepleri de değerlendirerek çalışma takvimini belirliyor.

 

Mobil temizlik ekipleri tarafından bu kapsamda son olarak Mithat paşa ve Karaduvar  Mahallelerinde detaylı bir genel temizlik çalışması yapıldı. Boş arazilerin içerisindeki yabani çalı türü bitkiler temizlendi, yol ve kaldırımlara bırakılmış olan evsel atıklar dışında kalan moloz ve inşaat artıkları iş makineleriyle tahliye edildi. Mithat paşa mahallesinde ise, yol ve kaldırımlar yıkandı.

 

 HABERİN VİDEOSU