Başkan Aktaş'tan veda yemeği  

Başkan Aktaş'tan veda yemeği

 

Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş,  kaymakamlık ve belediye birim müdürlerine iftar yemeği verdi.

 

Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirilen iftar programına, Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş,Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü, başkan yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.İftar yemeği öncesi Tasavvuf Müziği Grubu tarafından ilahi ve tasavvuf müziği eserlerinden oluşan bir dinleti sunuldu.

 

Programın sonunda konuşma yapan Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, “Gecen haftalarda Kaymakamlık ve Belediye müdürleri olarak bir iftar yemeği düzenleyelim şeklinde bir program yapmıştık. Ama  iftar yemeği programımız hafta içerisinde gelişen görev değişikliği sonrası bir nebze de olsa veda yemeğine dönüşmüş oldu.Bu veda yemeğinin Ramazan gecesi olmasını da anlamlı buluyor ve hepimiz için hayırlara vesile olacağına inanıyorum' dedi.

 

Akdeniz İlçesi Kaymakamlığı ve Belediye başkanlık görevine altı ay önce başladığını ve meslek hayatında en kısa çalışma süresinin Akdeniz İlçesinde gerçekleştiğini dile getiren Başkan Aktaş, 'Ama bu kısa süre içinde de çalışma arkadaşlarım ile birlikte hizmet veremez hale gelmiş bir belediyeyi, Allah’ın izniyle vatandaşlara yönelik hizmet eder noktaya getirdik' dedi.

Bu kısa zaman içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık ve en önemli projemiz olan kentsel dönüşüm  projesinin startını verdik' diyerek sözlerini devam ettiren Başkan Aktaş, ' Yarın ilgili birimlerimiz Adanalıoğlunda kıyı kenar çizgisine aykırı olarak inşa edilmiş yapıların, barakaların yıkımı gerçekleştirilecek. Yani bu tür uygulamaları elimizden geldiği kadar yapılan bu yanlış uygulamaları temizlemeye çalıştık ve belediyeyi hizmet edilebilir noktaya getirdik. Şu an da ise insanlar sokaklarda rahat bir şekilde gezebiliyor ve en önemlisi belediyeye gelip derdini rahatlıkla anlatabiliyor. Belediye bünyesinde başlattığımız projelerimiz var. Proje  ve çalışmalarımızı sık sık basın ve kamuoyu ile paylaştık. Bu projelerimiz ve çalışmalarımız arkadaşlarımız tarafından devam ettirilecektir.  Kısacası Mersin’den yakında ayrılıyorum,inşallah her şey gönlünüzce olur. Allah’a emanet olun” dedi.

Akdeniz Kaymakamı ve Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş'ın Samsun İli Atakum İlçesi Kaymakamlığı görevine atandığı bildirildi.HABERİN VİDEOSU