Akdeniz Belediyesi'nden evde temizlik hizmeti  

Akdeniz Belediyesinden evde temizlik hizmeti

 

Akdeniz Belediyesi, ilerleyen yaşları nedeniyle hareket kısıtlılığı yaşayan ve bu nedenle ev temizliği gibi temel gereksinimlerini yerine getiremeyen vatandaşların evine temizlik uygulaması götürüyor.

 

Rutin belediyecilik çalışmalarının yanı sıra sosyal içerikli hizmetlere de önem veren Akdeniz Belediyesi, ilerleyen yaşları nedeniyle hareket güçlüğü çeken ilçe sakinlerine yönelik başlattığı evde temizlik uygulamasını aralıksız sürdürüyor.Proje çerçevesinde, 65 yaş üstü bireylerin evleri oluşturulan ekipler tarafından periyotlar halinde temizleniyor. Ekipler son olarak  65 yaşındaki Gamze teyzenin evine konuk oldu.İhsaniye mahallesindeki evinde yalnız yaşayan, akrabalarının desteği ve 65 yaş aylığı ile geçinen Gamze teyzenin evini dip bucak süpürüp silen, eşyaların tozunu alan ve camları temizleyen ekipler, ev sahibinin yüzünü güldürdü ve hayır duasını aldılar. Uygulamadan son derece memnun kalan Gamze teyze, böylesi güzel bir hizmeti sunduğu için belediye yetkililerine teşekkür etti.

 

Akdeniz Belediyesi Kadın Müdürlüğü yetkilileri, ev ortamında yaşlıyı desteklemek ve yaşlının toplumdan soyutlanmadan yaşamına devam etmesini sağlamak amacıyla evde temizlik uygulamasını başlattıklarını  ve iki aydır düzenli olarak gerçekleştirdiklerini dile getirdiler. HABERİN VİDEOSU