Doğanın her rengi Akdeniz’de buluşuyor  

Doğanın her rengi Akdeniz’de buluşuyor

 

Akdeniz Belediyesi ilçe genelinde çevre düzenleme ve güzelleştirme amacıyla  yaptığı mevsimlik  çiçek dikim çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

 

Mevsimsel farklılıkları gözetmeksizin ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarını program olarak devam ettiren Akdeniz Belediyesi, özellikle mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarına yaz aylarının gelmesiyle birlikte hız verdi. Kendi fidanlığında ürettiği mevsimlik çiçekleri ilçenin dört bir yanına dikmeye başlayan ekipler, Akdeniz’i rengarenk bir görüntüye bürüyor. Bütün mahallelerde bulunan park, refüj ve yeşil alanlarda kendi ürettiği mevsimlik çiçekleri kullanan Akdeniz Belediyesi,böylelikle ekonomik bir modeli de başarıyla uyguluyor. Tohumdan ve çelikten üretilen çiçekler, ilçenin dört bir yanında rengarenk görüntüler veriyor.Ekipler son olarak Hal, Huzurkent, Yenimahalle, İhsaniye ve  Çamlıbel mahallelerinde mevsimlik çiçek dikimi yaptı.

 

'Tohumdan fidana üretimin her aşaması fidanlığımızda yapılıyor'

 

Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, her türlü bitki ve çiçeğin üretiminde ekonomik bir modeli yerleştirdiklerini dile getirdi. Tohumdan fidana kadar üretimin her aşamasının Akdeniz Belediyesi Fidanlığında gerçekleştirildiğini vurgulayan Aktaş, “Böylelikle kısıtlı kaynaklarımızı en verimli biçimde değerlendiriyoruz. Dışarıdan yetişmiş bitki ve fidan almak yerine, kendi fidanlığımızda üretimini sağlıyoruz.İlçemizi yılın her mevsiminde rengarenk yapmayı amaçlıyoruz ” dedi.

 HABERİN VİDEOSU