Akdeniz Belediyesi'nde kaçak yapıya izin yok  

Akdeniz Belediyesi'nde kaçak yapıya izin yok

 

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların güvenliğini tehdit eden ve şehir estetiğine zarar veren kaçak yapılarla mücadelesini aralıksız sürdürüyor. Ekipler son olarak kaçak yapı olduğunu tespit ettiği iki katlı bir binanın yıkımını gerçekleştirdi.

 

Kent disiplinini sağlamak ve yapı estetiğini geliştirmek için çalışmalar yürüten Akdeniz Belediyesi; kaçak olarak inşa edilen yapılar ile can güvenliğini tehdit eden metruk haldeki binalara yönelik çalışmalarına hız kazandırdı. Yapı Kontrol Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekip, kaçak ve risk oluşturan yapıları güvenli bir biçimde yıkımını gerçekleştiriyor.Yapılardaki kaçakların önüne geçilmesi ve kentin sağlıklı gelişimi konusunda bilgilendirme çalışmalarına da hız verildi.

 

Son olarak, Naçarlı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan iki katlı bir yapının kaçak yapıldığı ihbarını alan belediye ekipleri önce kaçak kat sahibine ihtar gönderdi. Ancak kaçak kat sahibi uyarıları dikkate almayınca belediye ekipleri encümenin aldığı yıkım kararını uyguladı. Kaçak iki katın önce iç duvarları balyozlarla yıkan ekipler daha sonra iş makinesi yardımı ile binanın dış duvarlarının yıkımı gerçekleştirdi.

 

'Hedef Sağlıklı Yapılar'

 

Kaçak yapıyla ilgili mücadelenin devam edeceğini söyleyen Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, “Kent estetiğinin ve kent içi disiplinin önemli bir konu olduğunu düşünüyoruz. Bu yönde çalışmalar yaparak, kaçak yapıların önüne geçmek ve sağlıklı yapılar oluşturmak hedefindeyiz. Kaçak olarak inşa edilen ya da ruhsata aykırılıklar tespit edilen yapıları yasal hale getirmek konusunda kararlı çalışmalarımız sürecek. Vatandaşlarımızın kentin imarlı yapılaşmasına katkı sunmak amacıyla ve sağlıklı imar edilmeyen yapılaşmadan, can güvenliklerini de düşünerek kaçınmalarını istiyoruz”dedi.HABERİN VİDEOSU