Akdeniz'de yeni imar yolları açma çalışmaları hız kazandı  

                                                                                                                                          

Akdeniz'de yeni imar yolları açma çalışmaları hız kazandı

 

Akdeniz Belediyesi Teknik İşler Başkan Yardımcılığına bağlı Fen İşleri Müdürlüğü, yeni imar yolları açma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler, İmar planında yol olarak gözüken ancak çeşitli nedenlerle işlerlik kazanamamış yolları hizmete açarak, vatandaşların hizmetine sunuyor. İmar yol açma çalışmalarının yanı sıra gelen talepler doğrultusunda ve bir program dahilinde kadastral  yol açma çalışmaları da hızla sürdürülürken,yağmurla bozulan  daha önce açılmış kadastral yollar da onarılıyor.Yapılan yol açma ve onarım çalışmaları, özellikle daha önce belde niteliği taşıyan mahallelerde yaşayan vatandaşlara bağ ve bahçe yollarında büyük ulaşım kolaylığı sağlıyor.

Fen İşleri Ekipleri son olarak Çay Mahallesinde halihazır imar durumunda yol olarak görünen sokak üzerinde yapılmış bulunan barakanın yıkımını gerçekleştirerek,6424 nolu sokağı hizmete açtı. Ekipler, Akdam Mahallesinde de bir kadastral yol açımını gerçekleştirerek mahallelilerin hizmetine sundu.Yol  açma çalışması gelecek hafta başında Bağlarbaşı Mahallesinde 6711 nolu sokağın açılması çalışmaları ile devam edecek.

    

Kadastral yollara baypas(alt temel malzemesi) malzemesi seriliyor

Bahçeli ve Aşağı Burhan Mahallelerinde açılan yollara baypas  malzemesi serildi. Ulaşımda kolaylık sağlamaya yönelik çalışmalar nedeniyle memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar,çalışmaların sürmesini talep ettiler. Kısıtlı imkanlarla ve halkın taleplerini buluşturan bir çerçevede hazırladıkları bir program dahilinde çalıştıklarını söyleyen Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş; "Fen işleri çalışmalarımızda da tüm çalışmalarımızda olduğu gibi en acil ihtiyaçlardan başlayarak; ilçemizin asfalt, yol açma, refüj, kaldırım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Maalesef eksikler çok ve vatandaşlarımız haklı olarak bir an önce sorunlarının çözülmesini istiyor.Bahar aylarında havaların ısınması ile hız kazanan hizmet atağımız aralıksız sürecek."Dedi.HABERİN VİDEOSU