Hadra Hamamı Karma Resim ve Heykel Sergisi yapıldı  

HadraHamamı Karma Resim ve Heykel Sergisi yapıldı

 

AkdenizBelediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Hadra Hamamı Kültür veSanat Evi, çeşitli resim ve heykel sanatçılarının yer aldığı Karma Resim veHeykel Sergisi yapıldı. Serginin açılışına sanatseverlerin yanı sıra Belediyeve Milli Eğitim Müdürlüğünden yetkililer katılırken, toplam 5 gün açık kalansergiye Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi kursiyerlerinin yanı sıra mahallesakinleri de yoğun ilgi gösterdi.

 

AkdenizBelediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Hadra Hamamı Kültür veSanat Evi, 5 gün süren karma resim ve heykel sergisine ev sahipliği yaptı.Kiremithane Mahallesinde bulunan Kültür ve Sanat Evindeki serginin açılıştörenine Akdeniz Belediye Başkan Yardımcıları Muhammet Hilmi Ceylan ve AbdullahAktaş, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, İçel Sanat Kulübü KurucuEski Başkanı Semihi Vural, Kültür ve Sanat Evi kursiyerleri, Belediye ve MilliEğitim Müdürlüğü yetkilileri ile çok sayıda mahalle sakini katıldı. İlk olaraksergi katılımcıları heykel dalında Haydar Turan, resim dalında ise Ülkü Soysal,Sahure Gül, Ferya Kocaçınar Gözükeleş, Danyal Baran ve Halit Şahin'ineserlerinden oluşan bir slâyt gösterimi yapıldı. Daha sonra söz alan AkdenizBelediyesi Başkan Yardımcısı Muhammet Hilmi Ceylan, emeği geçen ve katkısağlayan herkese teşekkür etti. Hadra Hamamının kültürel ve sosyaletkinliklerin yapıldığı tarihi bir mekân olarak kullanılmasından son derecememnun olduklarını dile getiren Başkan Yardımcısı Ceylan, "Burada Kiremithane ve çevre mahallelerdebulunan vatandaşlarımıza beceri ve sanat eğitimi alanında Halk Eğitim MerkeziMüdürlüğümüz ile ortaklaşa eğitim programları veriyoruz. Bunun yanı sıra, bugünde açılışını gerçekleştirdiğimiz sergiler, sanat atölye çalışmaları gibietkinliklere de ev sahipliği yapıyoruz. Dileyen tüm vatandaşlarımız, kendibeceri ve ilgi alanına göre bir kurs programına kayıt olabiliyorlar. Bu vesileile sergimize eserleriyle hayat veren sanatçılarımız başta olmak üzere emeğigeçen herkese ve bugün açılışımızda bizleri yalnız bırakmayan siz değerlisanatseverlere tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

 

Hadrakelimesinin yeşil anlamına geldiğini dile getiren Akdeniz İlçe Milli EğitimMüdürü Âdem Şimşek, Mersin'in yakın tarihini yansıtan bu tür tarihi binalarınyaşayan birer mekân haline gelmesini önemsediklerini ifade etti. Tescillitarihi yapıların restore ederek kente kazandırılması gerektiğini vurgulayanİlçe Milli Eğitim Müdürü Şimşek, hamamın onarımını gerçekleştiren ve kültürsanat eğitimleri için tahsis eden Akdeniz Belediyesi'ne de teşekkür etti.

 

Konuşmalarınardından serginin açılış kurdelesi kesildi. Sergiyi gezen konuklar, eser sahibisanatçılardan da eserleriyle ilgili bilgi aldılar. Toplam 5 gün açık kalansergiye Kiremithane Mahallesi sakinleri de yoğun ilgi gösterdi.

 HABERİN VİDEOSU