BAŞKAN'IN MESAJI

Başkan'ın Özgeçmişi

MUSTAFA MUHAMMET GÜLTAK

Akdeniz Belediye Başkanı

“AKDENİZ’DE YAŞANAN DRAMA SON VERECEĞİZ”
“Belediye İşi, Gönül İşi” şiarıyla çıktığımız bu yolda, halkımızın takdir ve teveccühüyle 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Akdeniz’de görev ve yetkiyi üstlendik. Barış, kardeşlik, muhabbet, sevgi ve insanlık en baştaki projemiz. “Önce İnsan” diyerek, herkese eşit ve nitelikli hizmet vereceğiz. Yeni ve farklı projelerimizle, Akdeniz’e bağlı 65 mahallemizin tamamında adeta bir kalkınma hamlesi başlatacağız.

Akdeniz’in; güncel bir tedaviye; modern bir bakış ve yönetim vizyonuna ihtiyacı var. Bu tedavi için gerekli olan reçetemiz hazırdır. Akdeniz’de yaşanan insanlık dramına son verecek ve insanlarımızın makûs talihini değiştireceğiz. Mersin ve Akdeniz’de ‘gönül belediyeciliğini’ en güçlü şekilde uygulayacağız. Hizmetlerden mahrum kalan insanlarımıza ulaşıp onlara dokunacağız.

Mersin ve Akdeniz’de huzurun, barışın, kardeşlik ve sevginin teminatçısı olacağız. Ayırım yapmadan tüm insanlarımızı kucaklayacağız. Kapalı kapılar ardında değil, sürekli halkımızın içinde olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızın katkı ve destekleri ile imza atacağımız hizmet, proje ve yatırımlar sayesinde; Mersin ve Akdeniz’de; gönül belediyeciliğinin farkını ispatlayacağız.

İnsan hareketliliği, işyeri ve ticari yoğunluğu, tarım ve sanayi hareketliliği açısından Mersin’in en kalabalık ilçesi Akdeniz; kentin adeta kalbi gibidir. Gündüz nüfusumuz 600 bini aşmaktadır. Ancak geçmişin yanlış politikaları sonucu bu kalbin damarları tıkanmıştır. Bu hatalar nedeniyle ilçemizde bugün bir dram yaşanırken, birçok insanımız kent yaşamının sağladığı nimetlerden uzak kalmıştır.

AK Belediyecilik anlayışıyla, Akdeniz ilçemize yeni bir vizyon kazandıracağız. Akdeniz’i; barış, huzur, kardeşlik ve hoşgörünün hâkim olduğu, daha temiz, yeşil ve yaşanabilir bir kente dönüştürmek için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. Dili, dini veya etnik kökeni ne olursa olsun; kardeşliği, barışı, sevgiyi ve muhabbeti sağlayacağız, ayrım yapmadan herkesi kucaklayacağız.

El ele verip güç birliği yaparak, Akdeniz’de yaşamı yeni baştan kurgulayan ve ilçemizi emin adımlarla geleceğe taşıyan bir bilinçle çalışacağız. Akdeniz’i; huzurun, barışın, sevginin, güler yüzün hâkim olduğu; insanların terk ettiği değil, bilakis yaşamak için tercih ettiği, daha temiz ve düzenli, park, yeşil alanları, kültürel ve sosyal tesisleriyle önce çıkan bir yerleşim bölgesine dönüştüreceğiz.
Halkımıza verdiğimiz sözümüzün hep arkasında durduk ve durmaya da devam edeceğiz.